Minggu, 01 Juli 2012

Európai bajnokok Spanyolország legyőzte Olaszország 4-0 után

KIEV - Spanyolország néz vadul az Európa Kupa döntő egyidejűleg biztosítva magukat bajnokai után Európa sikeres meghódítása Olaszország 4-0 a 2012-es BEK-döntőbe az Olimpiai Stadion Kijev, Ukrajna, vasárnap vagy hétfőn (2012/07/02) hajnali óra. Négy-cél győzelmet "La Furia Roja" nyomtatott David Silva, Jordi Alba, Fernando Torres és Juan Mata.

Mindkét csapat kezdte a játékot a lassú tempó, hiszen a korai perc. A spanyol-Tiki Taka taktika volt képes korlátozni a védelem Olaszországban. Xavi Hernandez megnyitotta az első alkalom Spanyolországban a 10. percben. Azonban a kemény labda rúgás indult az együttműködés CECS Fabregras slick kívül oson is felmerült a keresztléc fölött vékony Olaszországban.

Négy perccel később, a spanyol végül képes megváltoztatni az első pontszám köszönhetően gólokat Silva a 14. percben. Kiindulva egy Xavi Hernandez, Andres Iniesta és levette a Fabregas passzt. Megszökött a les, csapda, Fabregas, majd áttört szívében, a honvédelmi és hagyja, hogy a csali csepp azonnal sújtotta Silva fejléc. Silva vezette a labdát a kapuba, 1-0 Spanyolországban.

Hátrahagyott egy cél, Olaszországban nem maradhat néma. Mario Balotelli majdnem egyenlített a fejlécet, amikor Federico Balzaretti határon nem lehet tolni mint a kapus Iker Casillas a 27. percben.

Az első kör közepén, Spanyolország több túlélni. Közben Olaszország továbbra is megpróbálja szétszedni a védekezéssel Gerard Pique et al. Antonio Cassano kapott egy esélyt a 29. percben. Sajnos, az AC Milan csatár lövése gyenge volt, és a labdát könnyedén a Casiilas várható.

Négy perccel később ismét Casillas ismét ragyogóan teljesített. Ezúttal a Real Madrid kapusa volt képes ellenállni a zord Ignazio Abate rúgás kívülről a dobozt a 33. percig nagyon jól.

Kombinálása Andrea Pirlo és Riccardo Montolivo továbbra is korlátozzák a védelmi Spanyolország az utolsó percben az első félidőben. Folytatták a támadást, "Gli Azzurri" elvesztette koncentrációját a védelemben. Végül lehet, hogy a spanyol gólt a második célt Alba a 42. percben. Vételi főtt keresztül öröklődik, Xavi, Alba majd lerúg a vízszintes irányú anélkül, hogy előre Buffon.

Félidő után, közvetlenül Olaszország elnyomják a spanyol védelmi. Antonio Di Natale helyettesítheti, volt egy remek alkalom után les menetben 51 perc. Azonban a kemény labda a rúgás-oson továbbra is nagyon jól előre a Casillas.

Lelassította a tempót a játék felénél a második. Olaszország úgy tűnik, nehéz behatolni a spanyol védelmi. Közben, Vicente Del Bosque oldalán, több labdát a középpályán, míg esetenként rosszindulatú támadások a szárnyakat.

Belépés az utolsó tíz percben, úgy néz ki, Olaszországban egyre frusztrált, hogy nem képes behatolni a spanyol erődöt. Később használja Iniesta és barátai, hogy vegye át a játékot.

A 84. percben Fernando Torres helyettesítő végül meghiúsult a reményben, hogy Olaszország után a spanyol tudták felvenni keungulan 3-0. Fogadása visszajelzést Xavi, a Chelsea csatára, les bérlet, és azonnal utasította a kick off, hogy a bal sarokban a cél, anélkül, hogy előre Buffon.

Két perc fennmaradó, helyettesítő, Juan Mata teljesíti a pontszám, hogy 4-0 után képesek Spanyolországba, hogy maximalizálja az előnyöket a csalit Torres. Pontszám volt végéig tart a játék, és Spanyolország az európai bajnokok.

Szerint az UEFA, az egész játék, Spanyolországban irányította a labdát, mint 52 százalék és lőtt 9 lövések 14 pontos lövések célt. A spanyol létre 6 esélyeit 11-ből kísérletek.

Csapatok:
Spanyolország (4-3-3): 1-Iker Casillas, Sergio Ramos, 15, 3-Gerard Pique, 18-Jordi Alba, Alvaro Arbeloa, 17, 16 Sergio Busquets, 14-Xabi Alonso, Xavi-8, 6 - Andres Iniesta, Cesc Fabregas 10 - (9-Fernando Torres 75), 21-David Silva (7-Pedro Rodríguez 58).

Olaszország (4-1-3-2): 1-Gianluigi Buffon, Ignazio Abate 7-15-Andrea Barzagli, 9 Leonardo Bonucci, 3-Giorgio Chiellini (6 Federico Balzaretti 21), 8-Claudio Marchisio, 21 - Andrea Pirlo, 16 Daniele De Rossi, Montolivo Riccardo 18 - (5 Thiago Motta 56), 10-Antonio Cassano (11-Antonio Di Natale 45), Mario Balotelli-9.

Játékvezető: Pedro Proença (Portugália)

Előzetes: A spanyol játékos David Silva ünnepli a cél Olaszország ellen a 2012-es BEK-döntőbe a kijevi Olimpiai Stadion, Ukrajna, vasárnap, vagy hétfőn (2012/07/02) hajnali óra. A cél az volt, hogy előkészítsék a győzelmet Spanyolország 4-0 és nyert Euro 2012.